Rejestracja: 56 658 44 87 | e-mail: stomatologrejestracja@citomed.pl

Bielszy odcień bieli

 

 

 

Jak olśnić wszystkim bielą swoich zębów? Zacznijmy od najprostszych i bardzo skutecznych sposobów na przywrócenie blasku. Zastosuj Porady Centrum Stomatologii Citomed a Twój uśmiech będzie ozdobą na długi czas.

1. Raz na pół roku zadbaj o higienizację czyli profesjonalne czyszczenie Twoich zębów. Scaling usunie kamień nazębny a piaskowanie oczyści powierzchnie zębów z codziennych przebarwień. U osób ze skłonnością do odkładnia się osadów różnica w barwie zębów może być bardzo odczuwalna i widoczna. Pakiet higienizacyjny może dać efekt zdrowszych, jaśniejszych, a na pewno bardziej lśniących zębów ponieważ czyste zęby intensywniej odbijają światło padające na ich powierzchnie.

2. Oprócz regularnego mycia zębów minimum dwa razy dziennie pamiętaj o wymianie szczoteczki co trzy miesiące (koniecznie po przebytej infekcji), a także o nitkowaniu przestrzeni międzyzębowych. Tam właśnie najczęściej osadzają się bakterie, które mogą rozpocząć proces próchnicowy oraz pozostałości jedzenia, które mogą spowodować nieświeży oddech. Polecamy również codzienne stosowanie płukanek do płukania jamy.

3. Unikaj produktów zawierających barwniki osadzające się na szkliwie. Oprócz czerwonego wina, kawy, herbaty, papierosów, curry, coli zęby mogę również zmieniać kolor przez przyjmowane leki lub nieprawidłową higienę jamy ustnej. Jeżeli nie masz możliwości umycia zębów bezpośrednio po posiłku możesz wypłukać je woda lub żuć gumę - to też pomaga.

4. W domu możesz korzystać z past wybielających jednak najlepszy i najszybszy efekt uzyskasz dzięki wybielaniu zębów w gabinecie dentystycznym. Najważniejsze, żeby wszystkie zęby były zdrowe. Wybielanie gabinetowe wykonujemy raz do roku a efekt uzyskujemy natychmiast po skończonym zabiegu i utrzymują się 1-2 lat. Zęby stają się jaśniejsze o kilka do kilkunastu tonów w zależności od koloru wyjściowego.

Uwaga, wybielanie zębów nie jest bolesne, jednak po jego zakończeniu może pojawić się nadwrażliwość, która jest reakcją normalną i może utrzymywać się do 24 godzin.

Chcesz skorzystać z naszego pakietu higienizacji? Kliknij TUTAJ!

 

 

 Nasza specjalistka Kinga Celmer

Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna