Rejestracja: 56 658 44 87 | e-mail: stomatologrejestracja@citomed.pl

Co zrobić po utracie zęba? Czy warto uzupełniać braki zębowe?

 

Zatrzymać nieuniknione...

Każdy brak zębowy powinien być uzupełniony. Brak w uzębieniu nie tylko pogarsza nam komfort życia, ale również niesie poważne konsekwencje dla całego organizmu. Dlaczego to takie ważne, żeby uzupełnić nawet pojedynczy brakujący ząb?

Następstwem powstania luki między zębami jest wysunięcie się zębów sąsiadujących w kierunku luki. Zęby sąsiadujące zaczynają się przesuwać, pochylać i nienaturalnie rotować. Kość w miejscu brakującego zęba zaczyna szybko zanikać. Zmienia nam się ułożenie powierzchni żujących i wysokość zgryzu, co może doprowadzić do ścierania, zniszczenia innych zębów.

Efekt domina

Luka po brakującym zębie może spowodować również tzn. ucieczkę dziąseł przy zębach sąsiednich odsłaniając ich szyjki i korzenie. Zęby stają się wtedy bardzo wrażliwe. Przy dużych brakach zębowych może dochodzić do przeciążeń. Niektóre zęby mogą zacząć się chwiać, często dochodzi do uszkodzenia stawu skroniowo-żuchwowego a nawet mogą pojawić się dolegliwości ze strony układu pokarmowego gdyż pokarm nie jest dokładnie rozdrabniany. Konsekwencje braków zębowych nie poddają w wątpliwość faktu, iż trzeba je jak najszybciej uzupełnić.

Kiedy zamykają się jedne drzwi - otwierają się inne!

W Centrum Stomatologii Lecznic Citomed możemy Państwu zaproponować rozwiązania uszyte na miarę. W wachlarzu propozycji są korony zębowe, mosty, protezy częściowe. W zależności od Państwa potrzeb estetycznych i możliwości finansowych.

Najbardziej komfortowym rozwiązaniem są oczywiście implanty zębów, które integrując się z kością na trwałe spełniają funkcje utraconego zęba.