Rejestracja: 56 658 44 87 | e-mail: stomatologrejestracja@citomed.pl

Dentysta nie taki straszny.

Zdrowe zęby są nie tylko ładne. Pozwalają na właściwe przeżuwanie pokarmu i są odpowiedzialne za przygotowanie go do trawienia. Zaniedbania w higienie jamy ustnej są groźne dla całego ustroju organizmu. Stomatologia jest dziś na wysokim poziomie, a zabiegi dentystyczne są o wiele łatwiejsze do zniesienia, niż kilkanaście lat temu. Warto się o tym przekonać i chodzić do stomatologa regularnie!

Pokonać strach i uprzedzenia

Są takie osoby, którym na sam dźwięk wiertła, robi się niedobrze. Nie znoszą żadnych zapachów i dźwięków pochodzących z gabinetu dentystycznego, a widok narzędzi i wierteł powoduje, że mdleją. To objawy dentalfobii, która potrafi czasami obezwładnić pacjenta tak, że nie jest w stanie normalnie poddać się zabiegom. W takich wypadkach zaleca się leczenie zębów w znieczuleniu, pod narkozą. Pacjent pod kontrolą anestezjologa jest bezpiecznie usypiany. Stomatolog ma wtedy komfort, gdyż może w spokoju wyleczyć nawet kilka zębów naraz i nawet chirurgia stomatologiczna nie będzie stanowić problemu.

Chirurgia stomatologiczna Toruń

Warto wiedzieć, że w Toruniu, w Centrum Stomatologii Citomed, można leczyć zęby bez bólu. Pacjent jest zawsze zdiagnozowany i dobiera się dla niego właściwe znieczulenie, również w sedacji i z użyciem gazu rozweselającego.  Chirurgia stomatologiczna toruń obejmuje różne zabiegi, ale najczęściej zdarzają się usunięcia tzw. „zębów mądrości”. Doświadczeni specjaliści posiadają nie tylko odpowiednią wiedzę i umiejętności, ale potrafią także z empatią podchodzić do swoich pacjentów.

Wybielanie zębów

Marzeniem wielu osób jest piękny uśmiech, w którym mogą ukazać równe, białe zęby. Jest to dziś możliwe, dentyści potrafią przywrócić lub nadać uzębieniu pożądany, biały odcień. Specjaliści proponują różne metody wybielania zębów, wybiera się zawsze tę najlepiej dostosowaną do danej osoby. 

Dentysta dla dzieci — Sprawdź w placówce Citomed!

Przygoda z leczeniem zębów powinna zawsze rozpoczynać się dobrze. Negatywne doświadczenia, zebrane na samym początku życia, mogą fatalnie odbić się w przyszłości. Dlatego tak ważne jest trafienie do miłego, a zarazem zdolnego dentysty, który umie pracować z dziećmi. Nie warto ryzykować i decydować się na zupełnie przypadkowego stomatologa, który niestety może zrazić dziecko. W Centrum Stomatologii Citomed pracują świetni specjaliści, w tym doświadczony dentysta dla dzieci. Możesz ze spokojem przyjść na pierwszą wizytę ze swoim maluchem, który potraktuje kontakt ze stomatologiem jak kolejną, ciekawą przygodę. Przyjemnie zaaranżowane, kolorowe gabinety dentystyczne dla dzieci i bardzo empatyczna obsługa, zapewnią doskonałe samopoczucie Twojemu dziecku. 

Stomatolog dokona oceny uzębienia dziecka i zaleci stosowne zabiegi, takie jak np. leczenie próchnicy, lakierowanie czy lakowanie. Jeśli trzeba będzie wykonać inny, bardziej skomplikowany zabieg, dostosowane zostanie odpowiednie znieczulenie. Dentysta dla dzieci w Citomedzie to doskonały wybór!