Rejestracja: 56 658 44 87 | e-mail: stomatologrejestracja@citomed.pl

O nas

 

Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort twierdził, że najbardziej zmarnowany dzień to taki, kiedy się nie uśmiechnęliśmy. Nie od dziś wiadomo jednak, że rozdawanie uśmiechów na prawo i lewo jest dużo łatwiejsze, gdy możemy pochwalić się zdrowymi, śnieżnobiałymi zębami. Nie dziwi więc rosnąca liczba osób poświęcających coraz to więcej uwagi na zabiegi dbające o stan uśmiechu. Kontrole stanu uzębienia, wybielanie zębów czy zabiegi higienizacyjne to dla wielu dziś rutyna.

Pojawia się zatem pytanie — gdzie najlepiej zadbać o stan swojego uśmiechu? Która poradnia stomatologiczna jest tą właściwą?

Przede wszystkim istotny jest wybór poradni, w której swoje usługi świadczą kompetentni i wykwalifikowani specjaliści. Centrum Stomatologii w Lecznicach Citomed w Toruniu to wyspecjalizowany personel, posiadającym wieloletnie doświadczenie i praktykę. Wśród ekspertów Lecznic Citomed znajdują się lekarze posiadający kwalifikacje z zakresów leczenia zachowawczego, endodoncji, imptantologii oraz chirurgii stomatologicznej. Co istotne, zespół wyróżnia się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Zapewnia maksymalnie komfortową atmosferę również tym najmłodszym, co gwarantuje miłe, pierwsze wspomnienia prosto z fotela dentystycznego.

Tym, co wyróżnia przychodnię stomatologiczną Lecznic Citomed na terenie Torunia, jest branie pełnej odpowiedzialności za świadczone usługi. Personel medyczny oferuje dwuletnią gwarancję na zabiegi. Ponadto poza wysokiej jakości obsługą pacjenta przychodnie słyną ze specjalnych udogodnień oraz szerokiego wachlarza dostępnych znieczuleń. Leczenie zębów pacjentów odbywa się w gabinetach wyposażonych w najnowocześniejsze fotele dentystyczne, a zabiegi wykonywane są przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu.

Co więcej, pacjenci odwiedzający przychodnię otrzymują gwarancję bezbolesnego leczenia zębów. Rodzaj znieczulenia dopasowywany jest indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Dentysta dla dzieci specjalizuje się w leczeniu uśmiechu najmłodszych pacjentów z zastosowaniem gazu rozweselającego — tak zwanym leczeniu w sedacji. Warto jednak nadmienić, że jest ono zalecane wszystkim pacjentom, których przed wizytą u stomatologa dopada paraliżujący lęk, nie tylko tym najmłodszym. Ponadto w przychodni stomatologicznej przeprowadzane są skuteczne znieczulenia miejscowe.

Wachlarz dostępnych możliwości minimalizujących dyskomfort podczas zabiegów stomatologicznych sprawia, że leczenie z zastosowaniem znieczulenia ogólnego nie zawsze jest niezbędne, jednak bywają sytuacje, w których interwencja chirurgiczna jest jedynym rozwiązaniem.

Gdy zdrowie pacjenta wymaga usunięcia większej ilości zębów bądź konieczne staje się dłutowania korzeni czy wyłuszczania torbieli, specjaliści zalecają przeprowadzenie zabiegu w narkozie. Czasami jest ono wręcz jedyną alternatywą leczenia stomatologicznego dla osób upośledzonych lub borykających się z określonymi chorobami, a także dla osób permanentnie unikających wizyty w gabinecie stomatologicznym z powodu dentofobii. Jak podają statystyki, aż 36% pacjentów cierpi na tę przypadłość. Jest to fobia, która objawia się paraliżującą obawą przed leczeniem stomatologicznym. Chroniczne unikanie wizyty w fotelu dentystycznym w efekcie niesie ze sobą nieprzyjemne konsekwencje dla zdrowego uśmiechu.

Jak wygląda wizyta stomatologiczna z wykorzystaniem znieczulenia ogólnego w placówce stomatologicznej Lecznic Citomed? Leczenie zębów w narkozie wymaga spełnienia rygorystycznych warunków zarówno jeśli chodzi o wyposażenie sali, sprzęt, jak i kompetencje personelu. Jest ono wbrew wielu opiniom jednak zabiegiem bardzo bezpiecznym, o ile przeprowadzany jest w placówce dysponującej pełnym zapleczem anestezjologicznym. Podczas pierwszych wizyt lekarz przeprowadza rozmowę z pacjentem na temat schorzenia, a także zleca konieczne badania. Pomyślnie przejście kwalifikacji stomatologicznej oraz anestezjologicznej umożliwia poddanie się zabiegowi.

Na sali operacyjnej obecne są dwa zespoły specjalistów – zespół stomatologiczny oraz anestezjologiczny. Oprócz lekarzy – dentysty i anestezjologa, na sali obecne są też pomoce – asysta stomatologiczna oraz wykwalifikowana pielęgniarka anestezjologiczna towarzysząca przy znieczuleniu ogólnym. W ciągu 2 godzien po zakończeniu prac na sali operacyjnej pacjent dochodzi do pełni sprawności na sali pooperacyjnej, gdzie o jego komfort oraz bezpieczeństwo dba wyspecjalizowany personel placówki. Pacjent pozostaje pod opieką anestezjologa do czasu całkowitego ustąpienia skutków działania podanych środków.

Chirurgia stomatologiczna umożliwia kompleksowe wyleczenie wszystkich ubytków w trakcie jednej, trwającej nawet do kilku godzin wizyty, przy jednoczesnej redukcji do minimum odczuwanego bólu i stresu.
Leczenie zębów w narkozie umożliwia bezpieczne, a także sprawne wykonanie wielu procedur stomatologicznych wymagających często wielu wizyt podczas jednego zabiegu.
Chirurgia stomatologiczna w narkozie w Lecznicach Citomed to gwarancja wysokiej jakości, bezpieczeństwa i profesjonalizmu.

 

Zakres usług:

Staramy się, aby każda wizyta odbywała się bez bólu i w miłej atmosferze.